Gençlik Forumu!!

Gençlerin Yeni Buluşma Noktası...


  yusuf güneyle yapıLan çok hoş bir röportaj

  Paylaş
  avatar
  SheytaN

  Mesaj Sayısı : 33
  Puan : 928883821
  Kayıt tarihi : 14/06/09
  Yaş : 26
  Nerden : istanbul

  yusuf güneyle yapıLan çok hoş bir röportaj

  Mesaj  SheytaN Bir Paz Haz. 14, 2009 8:18 pm

  Aşk adamı olarak tanıdığımız Yusuf Güney, evliliğe sıcak baktığını söyledi. Sonrasında altını çizerek ekledi “ Benimle aynı meslekten biri ile asla evlenmem. Eşimin sanatçı olmasını istemem. Çünki bir eve bir sanatçı yeter.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

  Açıklamaları sonrasında soru-cevap şeklinde röportaj yapan Yusuf Güney, şu şekilde konuştu..

  Spiker : Müzik yolculuğuna nasıl başladınız ? Rafet El Roman ile nasıl tanıştınız, biraz anlatır mısınız?

  Yusuf Güney : Şu an 24 yaşındayım. 14 yaşına kadar Trabzon’da ve İstanbul’da yaşadım. 14 yaşından sonra ailece Londra’ya taşındık. 15 yaşında okula gittim ama adapte olamadım. Pazarlama bölümünü bitirip, iş hayatına atıldım. Kebapçılık, mal dağıtımcılığı yaptım. 20 yaşında şoförlük yapıp, sonrasında pazarlama müdürü oldum. Küçükken en büyük hayalim pilot olmaktı. Bir sene uçuş eğitimi aldım. Sonra onu da askıya aldım. 2005 yılında Rafet El Roman ile tanışmam da hayatımın dönüm noktası oldu..

  Spiker : ‘Aşk-ı Virane’yi nasıl yazdınız?

  Yusuf Güney : Bir gün trendeyim.. Sevgilimden yeni ayrılmış, aşk acısı çekiyordum. Hatta o insanla ünlü olduktan sonra da görüştüm ama olmadı. Kendisine gerçekten de teşekkür ediyorum. Eğer bana bunları yaşatmasaydı; bugünlere gelemezdim. “Aşk-ı Virane”yi ben aşk acısı çekerken yazdım. Rafet de “Bu şarkıya düet yapalım” deyince; parçayı birlikte okuduk.

  Spiker : Çok farklı bir ortamdan gelip, tanınmak nasıl bir duygu ?

  Yusuf Güney : Açıkcası bana getirdiği güzellikler beni mutlu etse de başta çok korktum.. “Aynı çizgide kalabilecek miyim ?” veya “Başarımı devam ettirebilecek miyim ?” soruları beni çok ürküttü. İyi bir şarkı yaptık, bundan sonra yapacaklarım da onun gölgesinde kalmamalı, hep daha iyisini yapmalıydım diye düşündüm.

  Spiker : Aşk hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Yusuf Güney : Aşk, insanın hayatında her zaman var. Bir kere olmaz. Aşk, her zaman ve her yerde var.

  Spiker : Yeni besteler yapmak için yeni bir aşka gerek var mı peki ?

  Yusuf Güney : Ben zaten çok duygusal bir yapıya sahibim. Çevremdeki herkesten çabuk etkilenirim. Arkadaşlarımın aşkları bile bana ilham verir ama bana göre okkalı aşkı bir kere yaşamak bile yeter. Ben tipik bir aşk adamıyım.

  Spiker : Çapkın mısınız?

  Yusuf Güney : Her erkek çapkındır ama limitini bilmek lazım. Yanında sevdiğin bir insan yoksa çapkınlık yapabilirsin. Ama sevdiğin bir insan varsa eğer, çapkınlık abartılmamalı.

  Spiker : Nasıl biriyle birlikte olmak istersiniz?

  Yusuf Güney : Dış görünümü önemli.. Sonuçta dış görüntüsü sizi dışarıdaki güzelliklerden uzak tutar. Kişisel güzelliği de sizi bağlar. Karşı cinsin beni kendi becerileriyle etkilemesi lazım. Kendine has güzelliği, özelliği beni etkiler.

  Spiker : Evlilikle ilgili düşünceniz nedir ?

  Yusuf Güney : Evliliğe çok sıcak bakıyorum. Ama asla benimle aynı meslekten biriyle evlenmem. Çünkü evlendikten sonra aile ortamı isterim. Dolayısıyla iki tarafın da sanatçı olması evliliği etkiler. Evleneceğim kadın sanatçı olmamalı. Bir eve bir sanatçı yeter! Sanatçı sevgilim olabilir ama karım olamaz! Boy boy çocuk isterim. Çocuk sevdiğim için, bizimkilere 40 yaşından sonra çocuk yaptırdım.

  Spiker : Şu an bir ilham kaynağınız var mı ?

  Yusuf Güney : Eğer sorduğunuz kız arkadaş ise yok! İki senedir de yok zaten..

  Spiker : Hoşlanmadığınız ve değiştirmek istediğiniz bir özelliğiniz var mı ?

  Yusuf Güney : İkizler burcuyum. Çok sakin ve rahatımdır ama birden patlayabilirim. Bu daha çok damarıma bastıklarında oluyor. Bunu değiştirmek isterdim. Gerçi eskisi gibi değilim. Yaş ilerledikçe olgunlaşıyorsunuz. Ayrıca çok düşünen biriyim. Bazen konuşurken bile düşünebiliyorum. Düşünmek kendinizle zaman geçirmektir. Bunu yapmak bazen güzel ama ucunu kaçırdığınızda yalnızlığa düşebilirsiniz.

   Forum Saati Çarş. Ocak 17, 2018 9:11 am